Posts in Kategoriler
2015 MÜZİK FESTİVALLERİ REHBERİ
mussssss4.jpg

2015’in gelmesiyle beraber yeni yıl kararları arasına “daha çok seyahat etmek” yazan kişiler çoktan planlarını yapmaya başladı. Bu zamanlar gerçekten gezginlerin yıllık seyahat planlarını yapması açısından çok ideal çünkü biletler nispeten daha ucuz :) Ve çok iyi biliyorum ki ben dahil birçok kişinin bu yılki hayallerinde dünyaca ünlü bir müzik festivaline gitmek var. Müzik festivalleri, sadece müzik dinleyip ruhunuzu besleyeceğiniz bir ortam olmanın çok ötesinde tamamen doruklarda bir eğlence festivali olmaya geçtiğinden beri herkesin hayallerini süslemeye başladı.

İşte 2015 planlarını yapanlar için dünyanın en ünlü müzik festivalleri...

Coachella, 10-12 – 17-19 Nisan 2015

Indio, California’da düzenlenen Coachella Amerika’nın en ünlü müzik festivali. Dünyaca ünlü grupları ağırlayan bu müzik festivali aynı zamanda son yıllarda ünlüleri görmek ya da kendini göstermek isteyenleri gittiği 1 numaralı etkinliğe dönüşmüş durumda. Bu kadar popüler olması size korkutmasın. Ben oraya gidip de eğlenmeden döneni hiç duymadım :) 2015’te etkinlik yoğun ilgi üzerine iki haftasonu olarak düzenlenecek. Biletler 375 dolar. Konser listesi ise şu şekilde;

coachella

 

Glatsonbury 24-28 Haziran 2015

İngiltere’nin Somerset şehrinde düzenlenen bu müzik festivali, festival dünyasının zirvesi olarak görülüyor. 1970lerde başlayan bu festival kimleri ağırlamamış ki; U2’dan Paul Mccartney’e, Beyonce’den Metalica’ya diyeyim gerisini siz tahmin edin :) Hep rastladığımız çamur içinde konser dinleyen gençler görüntüleri de hep bu konserden J 2015 konser listesi henüz belli değil ama ben eminim ki bizi çok sıkı bir sürpriz bekliyor. Bilet fiyatları 170 Pound civarında.

glastonbury 2015

 

Roskilde 27 Haziran - 4 Temmuz 2015

Danimarka’nın güneyinde yer alan Roskilde’de yapılan bu festival 1970 lerden beri düzenlenen köklü festivallerden bir tanesi. Kuzey Avrupa’nın ise en ünlüsü.  Malum Kuzey Avrupa’ya doğru gittikçe metal müziğe olan ilgi yoğunlaşıyor. Geçtiğimiz yıllarda da festivali bu ilgi şekillendirmiş diyebilirim. Ama son dönemde festivalin de popülerleşmesi ile birlikte popular isimlere de yer vermeye başlamışlar. Festivalin en büyük, en büyük rahatlığı şehir merkezine diğer festivallere nispeten yakın olmanız. Yani isterseniz gece kamp alanında kalmak zorunda değilsiniz, şehir dönüp keyfinize de bakabilirsiniz çadırda kalmak istemiyorsanız tabi ki :) Full Festival bilet fiyatları yaklaşık 300 dolar.

Festivalin bu yılki konser listesi şöyle:

roskilde

 

Benicassim 16-19 Temmuz 2015

Barcelona Valencia arasında Akdeniz kıyılarında yapılan bu festival de bir başka favori. Deniz, kum, güneş bir de güzel müzik başka ne isterim diyorsanız kaçırmayın derim. Bu festivalin en büyük artısı ise tatilin her türlü nimetini bir arada sunması. 2015 konser listesi henüz belli değil. Biletler ise 130 Euro

benicassim 

 

Sziget Festivali 10-17 Ağustos 2015 

Sziget bizim bildiğim adıyla Zigetvar Festivali Avrupa’nın en ünlü festivallerinden biri. Sultan Süleyman’ın son seferini yaptığı Zigetvar yani Sziget tam bir eğlence ve özgürlükler adasına dönüşmüş durumda. Bu festivalin en büyük avantajı 1000’den fazla farklı performans sergilenmesi ve saymakla bitmeyecek yan aktiviteleri. Bu yıl konser verecek dev isimler henüz açıklanmamış da olsa 2014 yılının “After Movie” videosunu izlemek bu yılki biletinizi almak için yeterince ikna edici olacaktır. Sziget için 5 günlük bilet 199, 7 günlük bilet ise 229 Euro.

sziget map

 

 

HARİKA 2014!
20151.jpg

2013 yılına veda yazımı, daha önceki yıllarda kullandığım blogum salomeswonderland.blogspot.com.tr den yayınlamıştım. 2013 için "İnanılmaz 2013" demiştim ve 2014'e de "Harika 2014" sıfatını uygun bulmuştum :) 2014 benim açımdan biraz çalkantılı bir yıl oldu. Ama aynı zamanda hayatımda en çok istediğim şeylerden birini yapmak; profesyonel blogumu açmak için bana fırsat verdi. Bu nedenle benim için yeri çok çok ayrı...

Nasıl mı oldu? Öncelikle bir dönem büyük bir para sıkıntısı yaşadım ve ek gelir elde etmek için bir internet sitesine makaleler yazmaya başladım. Bu sayede internet için nasıl yazı yazılır bunu öğrendim. Sonra site sahibinden site açmakla ilgili merak ettiğim herşeyi öğrenme imkanı buldum... gerisi ise çorap söküğü gibi geldi.

Bu yılki vedamı da çok emek harcadığım ve yapım aşaması tamamlanmak üzere olan Traveling-lady'den yapıyorum. Ve bu yıl benim için Harika ya da İnanılmaz yerine "Traveling Lady" yılı olsun diyorum :)))

Herkese Mutlu Yıllar ...